Jacopo Miliani (IT) – Monamipierrotmonami
U performansu Monamipierrotmonami, tri muška plesača kreću se prostorom pritom interpretirajući masku Pierrota. Ne otkrivajući išta, ne skrivajući išta, njihova monokromna bijela lica predstavljaju kontrast triju točkama/dugmadi u funkciji predmeta nedokučivog značenja. Između najklasičnije vizualne opozicije (crno i bijelo), tijelo je jedini čimbenik.
Pierrot je romantični lik koji personificira mušku fragilnost. U performansu Jacopa Milianija potonji gubi svaku narativnu referencu otvarajući Pierrotovu masku interpretacijama svakog od triju izvođača. Fragilnost i okrutnost pronalaze snažnu neizrečenu povezanost, jezik biva korumpiran čak i u trenucima tišine. Prostor i vrijeme postaju transformirani u opsesivnom pogledu promatrača.
Jacopo Miliani živi i radi u Milanu. Njegovo umjetničko djelovanje adresira performans kao proširenu metodologiju čiji cilj predstavlja istraživanje poveznica između jezika i tijela. Miliani je surađivao s različitim izvođačima uključujući Jacopa Jennu, Antonia Torresa, DivuD, Benjamina Milana, Mathieua LaDuréea i Eve Stainton. Miliani često surađuje s umjetnicima iz drugih područja, poput filmskog redatelja Daria Argenta, modnih dizajnera Boboutic ili, pak, glazbenog producenta Jean-Louisa Hutha. Utemeljitelj je nezavisnog nakladničkog projekta Self Pleasure Publishing koji se fokusira na teme homoseksualnosti i jezika. U sklopu samostalnih ili pak grupnih predstavljanja, Milianovi radovi prezentirani su pri Galeria Rosa Santos u Valenciji, Kunsthalle Lissabon u Lisabonu, GAMeC u Bergamu, ICA studio u Londonu, Biblioteca Nacional u Buenos Airesu, GAM u Torinu, Studio Dabbeni u Luganu, Frutta u Rimu, Palais de Tokyo u Parizu, David Roberts Art Foundation u Londonu, Muzeju plesa u Stockholmu, CCSP u Sao Paulu i MADRE u Napulju.
Dominovi festivalski programi dio su Inicijative umjetnost dostupna svima prema kojoj se ulaznice rezerviraju na udrugadomino.marketing@gmail.com, a po izlasku s izvedbe svaki posjetitelj sam upisuje cijenu na ulaznicu ovisno o svojim mogućnostima podrške odgledanom umjetničkom radu.