Marina Petković – Ispravak
Autorica i redateljica: Marina Petković Liker
Izvođači: Livio Badurina, Lada Bonacci, Anja Đurinović, Tina Hofman, Slavica Jukić, Maja Katić, Zrinka Kušević, Marko Makovičić, Frano Mašković, Aleksandra Naumov, Ivan Pašalić, Jasna Palić Picukarić, Barbara Prpić, Urša Raukar
Dramaturška suradnja: Maja Sviben
Oblikovanje zvuka: Luka Gamulin
Majstor tona: Branko Puceković
Snimateljice: Eva Kraljević, Nina Đurđević i Nives Milješić
Montaža videa: Jelena Modrić, Iva Ivan
Suradnica za kostime i scenu: Ana Paulić
Voditelj tehnike: Tomislav Božić
Produkcija: Četveroruka, umjetnička organizacija za otvaranje novih polja kazališne komunikacije
Koprodukcija: Festival Ganz nove Perforacije, Domino.
Sufinancirano sredstvima programa Kreativna Europa Europske Unije u okviru projekta suradnje ACT: Art, Climate, Transition. / coproduction: Ganz New Perforations Festival, Domino.
Suradnja: Kulturni centar Travno
Financijska podrška: Ministarstvo kulture i medija RH, Grad Zagreb
Predstava Ispravak nastavlja se na izvedbeni ciklus Udaljenosti, ona je njezina peta, vjerojatno završna epizoda. Inspirirana razgovorima sa stanovnicima Darde u Baranji, ova je predstava (kao i cijeli ciklus), svjedočenje i analiziranje paradigmatskog problema života u još uvijek poslijeratnoj Hrvatskoj.
Predstava se bavi intimnim odnosima i puknutim vezama među ljudima i promatra ih u kontekstu političko socioloških odraza svakodnevice. ISPRAVAK će kroz kazališni odgovor na dokumentaran materijal pokušati uspostaviti vlastiti specifični odgovor na bolno mjesto konteksta u kojem živimo, a koje je trenutno dodatno pogođeno korona-krizom.
Marina Petković Liker bavi se umjetničkim i znanstvenim istraživanjem na području uzajamne povezanosti glasa i tijela, ženske geste i ženskog principa djelovanja u umjetnosti i životu, sinestezijskog kazališta, kazališne suigre i suodnosa različitih izvedbenih umjetnika. Zajedno s plesnom autoricom Sonjom Pregrad osniva umjetničku organizaciju Četveroruka koja se bavi otvaranjem novih polja kazališne komunikacije te svojim djelovanjem nastoji uspostaviti polje komunikacije u kojem sudjeluju autori/ce različitih disciplina i/ili izvođači/ce i publika te otvoriti mogućnosti da se kazališna izvedba promatra kao događaj u svim segmentima umjetničkog, istraživačkog i izvedbenog procesa te da potakne suosjećanje, sudjelovanje i sukreaciju.