Petar Milat – filozof, voditelj programa Multimedijalnog instituta (MaMa) i direktor Human Rights Film Festivala – za QueerBites tumači queer kao kulturni trend, ali i faktor destabilizacije uvriježenih poredaka. Petar Milat smatra da klub MaMa obuhvaća razne vrste queera: od onog koji ima veze sa seksualnošću, preko queera u tehnologiji kroz geek i hakersku kulturu do nerdova koji djeluju kao teoretičari i umjetnici.
Zvonimir Dobrović, umjetnički direktor Queer Zagreb-a, pozvao je Srđana Sandića i Saru B. Moritz da naprave seriju kratkih videa – QueerBites – u kojima sa svojim očekivanim i neočekivanim sugovornicima govore o queeru u njima, nama, svima.
Queer Zagreb Sezona 2021. već je devetnaesta godina u kojoj udruga Domino poqueeruje domaći umjetnički i javni prostor. Što smo o queer naučili, kako se mijenjao, prilagodio, proširio i kamo će nas odvesti? Koliko se toga promijenilo od one naše prve definicije po kojoj su u patrijarhatom opterećenoj Hrvatskoj i samohrane majke queer? U ono smo vrijeme morali biti queer unutar “svoja četiri zida”. Tako je bilo najsigurnije biti tko jesmo. Danas se to poručuje svima, ostanite doma, unutar svoja četiri zida. Tamo je najsigurnije. Mi se pridružujemo poruci, uz dodatak da dobro iskoristimo vrijeme i otkrivamo queer u sebi.
Srđan Sandić je pisac, novinar, književni i kazališni kritičar te kolumnist. Autor je tri knjige i ovih kratkih queer video vinjeta. Njegova suradnica je fotografkinja i snimateljica Sara B. Moritz. Snimateljica je nekoliko nagrađivanih igranih i dokumentarnih filmova, a kao fotografkinja se bavi portretnom fotografijom te modnim kampanjama.