Zrinka Šimičić Mihanović – Okrutna, okrutna priroda
Koncept, koreografija i izvedba: Zrinka Šimičić Mihanović
Koreografija i izvedba: Lana Hosni
Prostorna instalacija: Martina Mezak
Glazba: Adam Semijalac
Koprodukcija: Zrinka Šimičić Mihanović, Multimedijalna koliba i Domino (Festival Perforacije)
Projekt su podržali: Ministarstvo kulture RH, Grad Zagreb, Festival Perforacije
Rad Multimedijalne kolibe podržava Zaklada kultura nova
“nevina i blagotvorna”, reći će thoreau, priroda “suosjeća s našom vrstom”.
dok vjetar kod p. j. harvey šapuće: “cruel nature has won again…”
priroda čovjeka i priroda prema čovjeku,
suosjećajna je i okrutna, razara (i samu sebe) i ponovno stvara.
buja i isušuje, utišava i zaogrće, nastaje i nestaje. pobjeđuje.
nije ni dobra ni loša, sretna ni nesretna, blaga ni surova, nema početak ni kraj.
stalan joj je tek pokret, promjena. obnavljanje, u svemu, stalno.
pokret je taj koji se opire i govori da se smrt nastavlja u život.
ako je priroda ta koja pobjeđuje, a dio smo joj, u svom pulsiranju, i mi smo pobjednici.
dijete spava, diše, nosnice mu se se šire: u tom pokretu sjaji sreća trenutka.
krhkost. strah. nježnost. snaga.
cruel, cruel nature.
Zrinka Šimičić Mihanović je plesna umjetnica i edukatorica – SME (Somatic Movement Educator), IDME (Infant Developmental Movement Educator), CMA –SP (Certified Movement Analyst – Somatic Practitioner). Kao izvođačica surađuje s domaćim i inozemnim autorima. Autorica je i koautorica desetak predstava i radova in situ nastalih u razdoblju od 2003. godine do danas. Jedna je od inicijatorica i programska voditeljica međunarodnog festivala improvizacije Improspekcije koji se redovno održava od 2007. godine do danas. Dobitnica je stipendije danceWEB2006. S dramaturginjom i radijskom umjetnicom Pavlicom Bajsić 2013. godine osniva umjetničku organizaciju Multimedijalna koliba. Diplomirala je povijest umjetnosti i francuski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Asistenitica je na Odsjeku plesa Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu. multimedijalnakoliba.hr
Lana Hosni je plesna umjetnica. Nakon Škole suvremenog plesa Ane Maletić u Zagrebu, pohađala je Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) gdje je i diplomirala 2013. Kao izvođačica surađuje s brojnim domaćim i inozemnim umjetnicima. Autorica je i ko-autorica nekoliko radova. Njezin solo “This choreography is gonna save the world on 5,6,7,8” osvajio je prvu nagradu za autorski rad i izvedbu na OPUS 1- 21., međunarodnom natjecanju mladih plesnih izvođača u Slovenskom Ljudskom Gledališču u Celju 2013. Dvije godine kasnije prima strukovnu nagradu za najperspektivniju plesnu umjetnicu, te za kolektivnu izvedbu, kao dio izvođačkog ansambla “Varijacije o osjetnom” Marjane Krajač.
Martina Mezak je multimedijalna umjetnica čiji rad se bazira na multidisciplinarnim istraživanjima na polju umjetnosti, tehnologije i spoznaje. Bavi se graničnim područjima svjesnog i nesvjesnog iskustva i njegovim utjecajem na doživljaj stvarnosti. Diplomirala je na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu. Izlagala je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama i festivalima u zemlji i svijetu (Museum of Contemporary Art Korea, Seoul, Korea / ZKM, Karlsruhe, Njemačka / National Museum of Emerging Science and Innovation, Tokyo, Japan / Gallery Olido, Sao Paulo, Brazil / Ars Electronica, Linz, Austrija / Kunsthalle, Beč, Austrija / MSU, Zagreb). Živi i radi u Zagrebu i Berlinu.
Adam Semijalac je glazbenik, skladatelj i izvođač. Osnivač je i član benda Gloft. Član je Hrvatskog društva skladatelja. Autor je, izvođač i osnivač OOUR-a. Surađuje i s drugim hrvatskim koreografima i kazališnim grupama. Surađivao s brojnim hrvatskim glazbenicima. Dobitnik je nagrade Status Hrvatske glazbene unije. Stipendist je Breklee College of Music – 1998. Kao Bebè na Volè izvodi one-man-band blues koncerte po hrvatskim i inozemnim klubovima i festivalima. Izdaje autorske albume za nezavisni label EGOBOO.bits ( “OrangeCut” – 2005. te “Channels” – 2005.) te samostalno (“Time of great depression” 2015.). Album “Time of great depression” uvrsten je u 25 najvažnijih albuma od 1990. Podučava žičane instrumente, aranžiranje te glazbenu produkciju.